Шкіра – це перша лінія захисту нашого організму від впливу зовнішнього середовища. Головне призначення шкіри – захищати й оберігати внутрішні органи, забезпечувати їхню безпеку та здоров’я. Шкіра складається з 3 шарів: верхній захисний епідермальний шар; середній, наповнений колагеном шар; нижній пружинистий шар – підшкірно-жирова клітковина.

ПІД МІКРОСКОПОМ

Розпочнемо з вивчення найбільш глибоко розташованого шару – гіподерми, тобто підшкірно-жирової клітковини. Тут зберігаються жирові запаси, присутні крупні кровоносні судини, які забезпечують шкіру поживними речовинами.

Середній шар – дерма, власне шкіра. Саме тут розміщені волокна колагену й еластину, оточені матриксом молекул. Ця частина шкіри реагує на тепло й дотик, а також містить корені волосяних фолікул і потові залози. Дерма пронизана мережею кровоносних судин, які забезпечують доставку необхідних поживних речовин.

Все про шкіру | Офіційний сайт космецевтики Medik8 - 2 - medik8

Епідерміс – це верхній шар шкіри. Він утворений із 5 різних шарів, кожен з власними унікальними характеристиками й функціями. У нижньому шарі під назвою "базальний" утворюють нові клітини шкіри. Клітини самовідтворюються, бо в них ще є ядро, в якому зберігається ДНК. Також у базальному шарі знаходяться меланоцити – клітини, які виробляють меланін, що визнає колір і тон шкіри. Із базального шару клітини переміщаються вгору, крізь епідермальний шар, до поверхні шкіри, зазнаючи незначних змін на кожній стадії. У верхніх шарах клітина втрачає ядро й стає пласкою, мертвою клітиною під назвою кератиноцит. Кератиноцити постійно відлущуються, даючи дорогу новим, свіжоутвореним клітинам, що підступають знизу.

Все про шкіру | Офіційний сайт космецевтики Medik8 - 3 - medik8

Роговий шар – це верхній, найбільш зовнішній шар епідермісу. Роговий шар повністю складається з відмерлих клітин шкіри, розташованих немов цеглинки. Клітини занурені в ліпіди (жиророзчинні молекули), які діють як цемент для цеглинок. Ліпіди складаються з керамідів, холестерину й жирних кислот. Така структура утворює непроникний бар’єр, який захищає шкіру від патогенів і негативного впливу довкілля, запобігає втраті води. Рівень рН шкіри становить 4–4,5. Це слабокисле середовище завдяки шару себуму (шкірного сала), яке запобігає проникненню патогенів, котрі люблять лужні розчини.

Шкіра – найбільший орган тіла, і з віком вона теж зазнає разючих змін. Протягом усього життя шкіра піддається впливу сонця, що призводить до розпаду еластину і колагену. Внаслідок цього шкіра втрачає еластичніть і пружність. З роками сповільнюється процес клітинного оновлення, тому епідерміс стає тоншим і більш вразливим до пошкодження. Ослаблення епідермісу призводить до погіршення бар’єрної функції й посилення втрати вологи, тому для зрілої шкіри характерними є сухість і зневоднення. Дізнатися більше про причини старіння шкіри можна тут.

Антивіковий догляд за шкірою надзвичайно важливий, якщо ви хотіли б виглядати на 30, коли вам виповниться 40 (а хто не хотів би?!). І йдеться не лише про омолодження шкіри. Найголовніше – мати здорову, сяючу шкіру, незалежно від конкретних проблем. Ось чому ми додаємо антивікові інгредієнти в усі наші продукти, щоб вам не доводилося йти на компроміс і обирати між антивіковою і цільовою дією.

На жаль, головна причина передчасного старіння – це вплив сонця. Сонце несе відповідальність за 80% ознак старіння, що проявляються на обличчі.¹ Сонячні промені провокують утворення вільних радикалів, які пошкоджують і ослаблюють колаген у дермі, що призводить до появи тонких ліній і зморщок. Необхідно щоденно наносити сонцезахисний крем із SPF щонайменше 30, щоб захистити шкіру від шкідливого, руйнівного впливу ультрафіолету. Також важливо стимулювати утворення колагену: для цього додайте до ранкового ритуалу вітамін С а до вечірнього – ретинол

 Крім того, вітамін А прискорює оновлення клітин, тому шкіра виглядає більш здоровою й молодшою. Дотримуйтеся наших ретельно розроблених рекомендацій щодо антивікового догляду за шкірою, щоб мати красиву шкіру на все життя.

1 F. Flament et al., Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology, 2013, 6, pp 221-232

https://medik8.com.ua/uk/vse-o-kozhe/